התפתחות אישית בעיניים של נומרולוגית והפעם, מחשבות על 'סליחה'
סליחה היא כלי רב עוצמה בתהליך ההתפתחות האישית של כל אחד ואחת מאיתנו, משום שהיא מאפשרת לנו לספר סיפור חדש, על עצמנו, על הסובבים אותנו ועל חיינו.

ה'סיפור שלנו' הוא כל החוויות שעברנו, המשברים עימם התמודדנו ומצבים שונים שהטביעו בנו חותם.
יותר מהכול, הסיפור שלנו הוא לא מה שבאמת התרחש בפועל, במציאות, אלא, האופן שבו אנחנו זוכרים ומפרשים את מה שקרה.
אותם חלקים מסיפורנו שאנחנו מספרים אותם לעצמנו באופן חיובי, תורמים להתקדמות שלנו ולהצלחתנו בחיים.
לעומת זאת, אותם חלקים מסיפורנו שאנחנו חווים אותם כשליליים ולא נעימים, עשויים לעיתים קרובות, לעכב אותנו מלהתקדם, ואף לחבל ולמנוע מאיתנו להשיג הישגים
ולעשות את מה שהיינו רוצים.

הסיפור שלנו הוא משהו שאנחנו לוקחים איתנו לכל מקום, בכל זמן ולכל מצב בחיינו.
בין אם אנחנו מודעים לסיפור שמנהל אותנו ובין אם לא, הוא משפיע על האופן בו אנחנו מגיבים לדברים, לאנשים ולמצבים שונים בחיינו. והתגובות הללו הופכות, במהלך הזמן להיות הרגלים ודפוסי התנהגות, שבתורם ממשיכים לפגוע בנו, ברווחה שלנו ובאיכות חיינו.
סליחה לעצמנו – על טעויות שעשינו ועל בחירות לא אוהבות לעצמנו שבחרנו. ולאחרים – על טעויות ובחירות שגויות שהם עשו, אין משמעותה שהעבר נמחק, שאנחנו שוכחים את כל מה שהיה, או, שאנחנו נותנים באיזושהי דרך לגיטימציה למה שעשו לנו.
כך לדוגמה, אנחנו עשויים להחליט לסלוח להורינו שפגעו בנו באיזושהי דרך, כשאנחנו מכירים בכך שאולי הם עשו זאת כי זה היה המיטב שהם ידעו לעשות בזמנו. ואנחנו יכולים להחליט שאנחנו נעשה את הדברים בצורה שונה עבור ילדינו שלנו.
סליחה להורינו אין משמעותה שלא חשנו נפגעים מהם, אלא, שאנחנו מנסים להסתכל על הדברים קצת אחרת משאנחנו רגילים להסתכל עליהם. וכשאנחנו משנים את נקודת המבט שלנו על הדברים, אנחנו 'כותבים' את הסיפור שלנו מחדש, לסיפור חיובי יותר, תומך ומעצים עבורנו, ומכניסים יותר שלווה לחיינו.
הסליחה עוזרת לנו להשתחרר ממחשבות מטרידות ותחושות קשות שלנו כלפי עצמנו וכלפי אחרים. היא ממקדת אותנו ב"כאן ועכשיו", יוצרת יותר מודעות עצמית, ומקדמת את הצמיחה שלנו, כשאנחנו יכולים להתחיל לספר לעצמנו סיפור חדש ואוהב יותר על מי שאנחנו ועל מי שהיינו רוצים להיות.