התפתחות אישית בעיניים של נומרולוגית והפעם על 'לחיות באנרגיה חיובית או שלילית'
הקבלה מספרת שהעולם נברא מניצוץ קטן של אנרגיה רוחנית שפרץ לתוך החלל הגשמי. כך נברא כל היקום. פריצה זאת התרחשה לפני 14 מיליארד שנה והיא מכונה על פי המדע "המפץ הגדול".
תורת הנומרולוגיה מבוססת על הנחת היסוד שהכול בעולם הזה בנוי מתדר אנרגטי, כולל אותנו האנשים.
ישנן הגדרות שונות לאנרגיה – יכולת לספק חום, או יכולת לבצע עבודה, או יכול לשנות דברים וישנן עוד הגדרות .
אנרגיה משפיעה על חיינו בהיבטים רבים ושונים: כל יצור חי זקוק לאנרגיה כדי להתקיים, כל מערכת מכנית זקוקה לאספקת אנרגיה כדי לתפקד, ובכל תהליך שמתרחש יש מעברי אנרגיה, העשויה להופיע בצורות שונות.
ריצ'רד פיינמן (פיזיקאי) כינה את האנרגיה כ"כסף של היקום". לדבריו, "כל דבר שרוצים לבצע, יש לשלם עליו. אם רוצים להאיץ מכונית, לשנות טמפרטורה, לשנות צורה של גומי או קפיץ, וכו', יש ל'שלם' על כך באנרגיה".
במילים אחרות, אפשר לומר שהמושג 'אנרגיה' מאחד תחת כותרת אחת אוסף גדול של תופעות הנובעות מתכונות האנרגיה. כמו לדוגמה, התופעה של חלקיקים הטעונים במטען חשמלי חיובי (פרוטונים), או שלילי (אלקטרונים).
בדומה, גם בחיינו פועלים כוחות חיוביים וכוחות שליליים, ויש לנו היכולת להשתמש באותה האנרגיה בדיוק, בכדי לבחור איזה מהכוחות הללו ישפיעו עלינו יותר.
חשוב לזכור שהמונחים 'חיובי' או 'שלילי' הם יחסיים ולא מוחלטים.
ניקח לדוגמה את החושך. מצד אחד כשיש הפסקת חשמל והחושך מונע מאיתנו לעשות דברים, נרצה שהאור יחזור כמה שיותר מהר. אבל מן הצד השני, כשאנחנו עייפים מאוד החושך מאפשר לנו לישון, ואור דלוק באותו המצב בדיוק, יפריע לנו.
דוגמה נוספת, נניח שמפטרים מהעבודה שתי נשים בנות 50.
הראשונה תאמר "זה נורא ואיום אף אחד לא יעסיק אותי ואין לי איך לשלם חשבונות".
ואילו האישה השנייה תאמר "נהדר, באמת כבר הגיע הזמן להפסיק לעבוד במשהו שאני בכלל לא אוהבת, ועכשיו אני יכולה להרשות לעצמי סוף סוף לעשות משהו שחלמתי לעשות כל חיי".
כלומר, כל סיטואציה יכולה להיות גם חיובית וגם שלילית.
נובע מכך, שאנחנו אלה הבוחרים איך להסתכל על המצב הקיים שלנו ואיך לפרש אותו, האם כמצב חיובי או כמצב שלילי עבורנו. ואנחנו יכולים לבחור לחיות מתוך אנרגיה חיובית או מתוך אנרגיה שלילית.
כשאנחנו חיים מתוך אנרגיה חיובית – אנחנו מתמקדים במה שאנחנו אוהבים ומעריכים. הזמן שלנו והמחשבות שלנו מושקעים במה שאנחנו רוצים במקום "לקטר" על מה שאנחנו לא רוצים.
כשאנחנו חיים מתוך אנרגיה שלילית – אנחנו מתרכזים בשיפוטיות וביקורתיות, חווים לעיתים קרובות יותר רגשות של כעס שנאה, מצב רוח רע, ספקות, חוסר אמונה עצמית ופחד.

עצרו עכשיו וחשבו (והיו כנים עם עצמכם):
מתוך איזו אנרגיה אתם מעדיפים לחיות את חייכם?
ואלו מסרים (חיוביים או שליליים) אתם מעבירים לסובבים אתכם:
האם אתם נוטים לדבר על צרות ובעיות או על שגשוג, שמחה ושפע?

אם האנרגיה השלילית נוכחת בחייכם יותר מאשר אנרגיה חיובית,
מהו הדבר האחד שאתם יכולים להתחייב לעשות כבר מהיום!
בכדי להתמקד בחיובי על פני השלילי בחייכם?